24 hodin v Brně - Hotel Anybody a top bary

26.06.2022

Podnikli jsme odvážnou cestu a strávili jsme 24 hodin v Brně. Jaké to bylo? Absolutně skvělé a jde to na vrub Adama Vodičky, který je spojen se všemi podniky, které jsme navštívili. Když jsem dostal poukaz na ubytování v hotelu Anybody, netušil jsem, co čekat. O tomhle hotelu jsem samozřejmě četl, ale představu, jak přesně funguje, jsem neměl. Udělali jsme si tedy jednodenní výlet a tady je pár tipů.Brno funguje jinak než Praha. Není tam tolik turistů, a tak je potřeba zaujmout i místní. Jak? No očividně funguje originalita. Už nějakou dobu Brno udává trendy na barové scéně a rozhodně za Prahou nezaostává, možná naopak. Takže jsme uposlechli doporučení a navštívili několik zásadních podniků. Vezmu je postupně.

4pokoje

4pokoje jsme navštívili jako první i jako poslední. V pátek odpoledne na drink, v sobotu dopoledne na snídani - hotel Anybody je totiž absolutně samoobslužný a snídani si můžete dát ve 4 vybraných podnicích. Stejně ale půjdete do 4pokojů, protože tu mají Vejce Benedikt. Pokud tedy nejste divní a nevydáte se na čirokovou kaši a podobný nesmysly. Benedikty tu mají upravené podle svého a ač bych našel pár detailů, které bych jim vytknul, tak celkově byly super a rozhodně doporučuju si je k snídani dát. V pátek odpoledne jsme měli dobře sendvič a snídani jsme si ještě rozšířili o "burger" s vejcem, slaninou a sýrem.


Všechny podniky mají společné to, že v nabídce nenajdete běžné drinky jako Cuba Libre nebo Gin&Tonic (i když vám je určitě rádi připraví). Můžete tak ochutnávat koktejly, které si jinde nedáte. Ve 4pokojích pobaví i názvy drinků, zatímco "Fidel Gastro" všechny, tak "Mňam do liči" je odkaz pro fajnšmekry a milovníky Memes. Atmosféra ve 4pokojích byla skvělá a obsluha velmi milá. Sem se určitě rádi vrátíme.Bar, který neexistuje

Další zastávkou byl Bar, který neexistuje. Tenhle podnik vlastně odstartoval novou éru brněnských barů a stál na počátku tohoto zábavního "impéria", které změnilo podobu centra Brna. Jde o krásný bar se širokou nabídkou kvalitních drinků a kvalitní obsluhou. Tady nečekejte žádnou divočinu, a i když je meníčko drinků jakoby spojeno příběhem, pro větší pocit zasazení do příběhu by to chtělo ještě dotáhnout.


Nicméně opět nebylo co vytknout, kromě koktejlů jsme tu ochutnali slidery, úplně jednoduchý snack, 80g masa v bulce, okurka, majonéza a pár hranolků. I když by maso mohlo být maličko méně udělané, tak chuťově naprosto parádní a perfektní porce k zahnání chuti na něco dobrého během popíjení.Super Panda Circus

Závěrečnou a pro mne hodně překvapivou zastávkou byl Super Panda Circus. Tenhle bar je úplně jiný a nic podobného jsem ještě nezažil. Už jen to, že vchod do baru není nijak označený. Musíte vědět, kde hledat (Google Maps usnadní) a pak musíte počkat před vchodem, než se vás ujme portýr a uvede vás do vstupní místnosti. Zde dostanete malý welcome drink a poté vám budou nabídnuty 2 formy zážitku. Tou první je klasický bar, kdy si objednáte drinky dle svého uvážení. Druhou a rozhodně zajímavější volbou je možnost zapojit se do interaktivní hry, ve které děláte rozhodnutí a na základě těchto rozhodnutí jsou vám vybrány drinky. Víc prozrazovat nebudu, abyste nepřišli o případné překvapení. Každopádně doporučuji tuhle volbu - nebojte se, i když obsahuje 6 drinků, můžete kdykoliv skončit, přeskočit drink nebo si nechat namíchat jiný. Ale díky této hře nebudete nekonečně přemýšlet o tom, co byste si měli dát a nakonec třeba stejně jako my zjistíte, že drink, který byste si nikdy neobjednali, vám chutnal nejvíc.


I v Pandě jsme sáhli po něčem malém k jídlu, vybrali jsme Edamame , a to v obou variantách - pálivé a nepálivé. Pálivé opravdu pálí. Za barem samí Slováci a zrovna byl Mezinárodní den borovičky, tak jsme jich pár otočili (i když Slováky podezřívám z toho, že tenhle den slaví každý den).


U všech barů platí, že musíte sedět na baru, jinak je zážitek poloviční a zrovna u Pandy to platí dvojnásob.Hotel Anybody

No a pak už následoval přesun do hotelu Anybody. Tady se nebudu moc rozepisovat, ani dávat fotky, protože překvapení je zásadní složkou zážitku. Jen napíšu, že jsem nevěděl co od toho čekat, neměl jsem tušení jak to bude probíhat, ale toho se rozhodně nebojte. Příběhy jednotlivých pokojů dávali dohromady psychologové a scénáristi, takže vše je dokonale vyladěno a vy si užijete neuvěřitelný večer, kdy po dlouhé době absolutně vytěsníte okolní svět a vše mimo zdi vašeho pokoje přestane na několik hodin existovat.

Tohle bylo naše Brno a pokud i po přečtení tohohle příspěvku váháte, zda něco podobného absolvovat, tak je s vámi něco špatně. Byli jste v hotelu Anybody nebo v některém z mnou popisovaných podniků? A jak se vám líbily?

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Poslední přidané články

24 hodin v Brně - Hotel Anybody a top bary
24 hodin v Brně - Hotel Anybody a top bary

Podnikli jsme odvážnou cestu a strávili jsme 24 hodin v Brně. Jaké to bylo? Absolutně skvělé a jde to na vrub Adama Vodičky, který je spojen se všemi podniky, které jsme navštívili. Když jsem dostal poukaz na...

26.06.2022
Cestovatelská Střela 2022 zimní edice
Cestovatelská Střela 2022 zimní edice

Zimní edice Cestovatelské Střely 2022 proběhla o víkendu 18.-20.2. v Dolním Hradišti.

L'Fleur bar nově nabízí polední menu
L'Fleur bar nově nabízí polední menu

Populární bar v centru Prahy je nově otevřený od 12 hodin a nabízí polední menu.