Rád přednáším o tom, co jsem na svých cestách zažil

Realizuji cestovatelské přednášky pro školy, knihovny, domovy důchodců a další organizace, stejně tak jako pro širokou veřejnost. Vystupuji v rámci cestovatelských festivalů.

Nový Zéland

Nový Zéland patří k nejhezčím místům na Zemi a nejen díky popularitě, kterou získal po uvedení filmové trilogie Pán prstenů patří k vysněným destinacím mnoha cestovatelů i turistů. Díky vzdálenosti od ostatních kontinentů, kromě Austrálie, se na Novém Zélandu vyvinula a zachovala unikátní fauna a flóra. Rozlehlost země ve spojení s nízkým počtem obyvatel je kombinace, která vyhovuje každému, kdo chce z ruchu velkoměst uniknout do ticha přírody. 

Novému Zélandu se intenzivně věnuji již od roku 2014, jsem autorem největšího českého portálu o Novém Zélandu VisitKiwi.cz a webu WHS-zeland.cz a každý rok (v normální situaci) navštíví mé přednášky o Working Holiday programu stovky mladých lidí. Díky dlouhému pobytu na Novém Zélandu (15 měsíců) a dlouholeté práci dovedu o této zemi přednášet v různých podobách. Přednášky o Novém Zélandu mohou mít různé zaměření a různou délku podle cílového publika.

 

Poptat přednášku
Stáhnout nabídku
Stáhnout press kit

Svatý Martin

Jak se odstěhovat do Karibiku

Ostrov Svatý Martin patří mezi nejoblíbenější destinace v Karibiku a je vysněnou destinací každého milovníka letadel. Právě zde se totiž nachází slavná pláž Maho, která je jen několik metrů vzdálená od přistávací plochy mezinárodního letiště a vy tak můžete na vlastní kůži zažít, jaký je to pocit, když vám letadlo přelétá jen pár metrů nad hlavou. Ale tento kouzelný ostrov má mnohem více lákadel!

Na Svatém Martinu jsem strávil 2 roky, přesněji řečeno 2 sezony o celkové délce 18 měsíců. Díky dokonalé znalosti ostrova a jeho obyvatel je má přednáška o něm nejen zábavná, ale poučná. Kombinace faktů, zajímavostí a vtipných historek dělá z této přednášky mou nejoblíbenější a nejúspěšnější přednášku. A zahrnuje ochutnávku rumu. ;-)

 

Poptat přednášku
Stáhnout nabídku
Stáhnout press kit

Východní pobřeží Austrálie

Rozlehlost Austrálie si lze jen těžko představit a často pomáhá srovnání s mapou Evropy, kdy si uvědomíte, že Austrálie je větší, než celá Evropa. Proto je cíl mnoha cestovatelů procestovat celou Austrálii předem odsouzen k zániku. Oblíbeným řešením je pak procestování východního pobřeží, které je nejosídlenější a leží na něm téměř všechna velká města.

Tato přednáška popisuje naši 3měsíční cestu po východním pobřeží Austrálie z Melbourne do Cairns. Většinu času cesty jsme strávili pobytem u místních, takže jsme velmi dobře pronikli do mentality obyvatel a vyslechli si příběhy, které běžným turistům zůstanou skryty. Tuto přednášku mohu nabídnout i ve dvojici s Jardou Bouzkem, který dodává spoustu zajímavých faktických informací a také náhled do dalších oblastí Austrálie, které jsme my nenavštívili.

 

Poptat přednášku
Stáhnout nabídku
Stáhnout press kit

Samoa

Kouzelné souostroví Samoa nabízí panensky čistou přírodu a prastaré tradice a příběhy domorodého obyvatelstva. Při pobytu na tomto ostrovu se se vším seznámíte naprosto dokonale, protože čas zde plyne pomalu a ze všech koutů na vás dýchá živoucí historie. Vše začíná ubytováním v typických chýších na pláži u moře a končí nedělní návštěvou kostela a společné hostiny s místními. Na Samoe stále platí, že náčelník vesnice má větší slovo než policie a přesto, že v každé vesnici je zavedena elektřina a lidé sledují televizi, většina obyvatel stále dodržuje prastaré tradice.

Má přednáška vás zavede do dávných časů, kdy vznikly legendy, které dodnes na ostrově přežívají. Provedu vás oběma hlavními  ostrovy a ukážu nejhezčí turistické atrakce, stejně tak jako vám představím zvyky a kulturu místních obyvatel.

 

Poptat přednášku
Stáhnout nabídku
Stáhnout press kit

Japonsko - lyžování a jídlo

Japonsko je zemí obrovských kontrastů a kulturní rozdíly oproti Evropě jsou někdy neuvěřitelné. Nejen to ale láká do Japonska turisty z celého světa. Věděli jste, že Japonsko je oblíbeným cílem lyžařů? Může za to zejména prašan, který je díky kombinaci mořského vzduchu a nízkých nadmořských výšek neuvěřitelně lehký a během zimy padá téměř každý den. Po dni plném lyžování neexistuje lepší relax, než se ponořit do horké vody místních tradičních onsenů a dokonale si vychutnat historii a ducha tohoto místa. A energii samozřejmě doplníte tím nejlepším sushi na světě, nebo si vyberete z pestré nabídky místní kuchyně.

Přednáška popisuje náš týdenní pobyt v Niseku, kde jsme kombinovali zasněžené sjezdovky a lesy s unikátními onseny plnými horké  pramenité vody. Druhá část přednášky popisuje cestu po městech Osaka, Kjoto a Tokio. Poznáte taje místní kuchyně a zajímavé turistické cíle.

 

Poptat přednášku
Stáhnout nabídku
Stáhnout press kit

Rusko - kouzlo Altaje

Rusko je obrovská země plná přírodních krás a pohoří Altaj skrývá nádhernou přírodu nedotčenou turismem. Místní začínají kouzlo turistiky teprve pomalu objevovat, a tak zde aktuálně vzniká infrastruktura turistických služeb. Vy si tak můžete vychutnat autentický život v místních městech a vesnicích a vydat se na výlety do přírody, kde si budete připadat jako staří objevitelé, kteří vstupují do neprobádaných oblastí. Altaj je pro nás velice dobře dostupný a za velmi nízkou cenu se můžete podívat do míst, která jako by z oka vypadla nejhezčím místům na planetě.

My jsme se do Ruska vydali za kořeny našeho rodu a najít místo, kde se narodil můj pradědeček. Na některých místech jsme byli jedni z prvních zahraničních turistů, ne-li úplně první. Rozlehlé náhorní plošiny, hory, kaňony a horské řeky tvoří naprostý turistický ráj.


Poptat přednášku
Stáhnout nabídku
Stáhnout press kit

Reference

Nejbližší přednášky


DatumČasNázev přednáškyMístoOdkazVstupenky

27.2.202318:00Nový ZélandInformační  a kulturní středisko, Železný Brodwebvstup zdarma
4.4.202317:30Nový ZélandMěstská knihovna, Chebwww.knih-cheb.czna místě
21.09.2023bude oznámenobude oznámenoMěstská knihovna, Jihlavawww.knihovna-ji.czbude oznámeno

Média

10.10.2019 TV Praha - reportáž (1:25, video)


05.04.2022 Český rozhlas - pořad Klub rádia Junior (35:28, audio)


11.02.2020 Český rozhlas Plzeň - pořad Náš host (13:07, audio)


10.02.2020 Rádio 1 - pořad Ešus (57:05, audio)


11.02.2020 Český rozhlas - Speciál - Teroristický útok na NZ si vyžádal 49 obětí (13:07, audio)


07.02.2017 Český rozhlas - klub rádia Junior (48:56, audio)


26.08.2016 Český rozhlas Plzeň - pořad Náš host (31:06, audio)