L'Fleur bar nově nabízí polední menu

L'Fleur bar nově nabízí polední menu

Od února je možné zajít si do L'Fleur baru už v poledne a místo (nebo kromě) koktejlu či šampaňského si dát tříchodové polední menu. Měl jsem možnost tuto zkušenost zažít jako vůbec první zákazník, hned první den otevření. Bylo vidět, že některé drobnosti si budou ještě muset sednout, pravděpodobně proběhne nějaká debata o podobě samotných jídel a jejich cenách, ale i tak jsem odcházel velice spokojený.

L'Fleur patří mezi nejlepší bary v Praze, a tak nečekejte polévku a sekanou s brkaší za sto dvacet korun. Menu které jsem ochutnal by hravě obstálo jako skvělá tříchodová večeře. To je samozřejmě dobrá zpráva, zároveň to je ale největší otázka, zda se polední měnu bude tímto směrem ubírat, nebo zda se v nabídce objeví i jednodušší a cenově dostupnější jídla.

Na vůbec prvním denním menu byla česneková krémová polévka s dýňovým základem, dýňová semínka a bylinky, jako hlavní chod pak hovězí veverka, bramborové pyré, pálená brokolice, ricotta s petrželí a troška špeku. No a protože to byl přeci jen slavnostní okamžik, vždyť jak často máte možnost něco vyzkoušet jako první, nevynechal jsem ani čokoládový cheesecake s lesním ovocem.

Celkově jsem byl velmi spokojený. Polévka výborná, možná jen maličko slanější, ale skvěle dochucená a kontrast dýňového krému a bylinek skvělý. Jen krutony bych zvolil menší, přeci jen se v polévce špatně krájí. Maso v hlavním chodu bylo perfektně připravené, pyré mělo trošku hrubší strukturu, ale to zřejmě způsobila rozmixovaná cibulka, která ale dodávala pyré skvělou chuť, takže mi to vlastně nevadilo, i když jinak preferuji pyré hladké a nadýchané. Přidal bych jen víc špeku, který byl naprosto luxusní a dodával jídlu příjemnou slanost a šťavnatost.

Závěr patřil čokoládovému cheesecaku a moje výtka "méně je někdy více" tu směřuje pouze k velikosti porce, protože na kompletní 3chodové menu byl dortík zbytečně veliký. Ale pokud jediné, na co si můžete u jídla postěžovat je to, že ho bylo moc, znamená to, že bylo všechno v naprostém pořádku.

L'Fleur a jeho polední menu budu nadále sledovat. Určitě to nikdy nebude místo na oběd na každý den pro všechny, ale například jako místo pro obchodní schůzku spojenou s výborným obědem je to jasná volba.